Průmyslové chlazení

Průmyslové chlazení nachází své využití v mnoha odvětvích. Ať už se jedná o provozy využívající k řezání laserové technologie, o výrobny plastů, svářecí provozy, lakovny, strojírenskou výrobu, průmyslové chlazení je obzvláště důležité ve většině strojírenských provozů a zvláště teď, v létě, kdy venkovní vysoké teploty mohou vést k přehřívání výrobních zařízení.


Firma Kompresory a chlazení s.r.o. dodává především zařízení pro průmyslové chlazení kapalin. Systémy pro chlazení jsou nejprve projektově zpracovány, pak se uskuteční montáž chladících jednotek a rozvodů chladících kapalin. Nezapomínáme ani na následnou kontrolu a údržbu. Chladící zařízení vždy vybíráme každé firmě na míru a dle požadavků klienta.

Průmyslové chlazení MTA

MTA průmyslové chlazeníV současné době na trhu existuje mnoho typů průmyslových chladičů od nejrůznějších výrobců. Strojní chlazení se vzduchovými nebo vodními kondenzátory výrobce MTA, vzduchový systém chlazení, kombinované systémy chlazení (free cooling – úspora energie), speciální jednoúčelové aplikace chlazení, průmyslové chlazení pro venkovní i vnitřní užití, rekuperace nebo využití odpadního tepla. V naší nabídce najdete nejrůznější aplikace chlazení.

Mezi ty nejoblíbenější patří strojní chladiče výrobce MTA (TAEevo TECH, freecooling, TWEevo, Aries), dále pak chlazení vody, chlazení kalících linek, lisů plastů, okruhů obráběcích strojů, strojní chlazení, atmosférické chlazení a kombinace chlazení s úsporným provozem.

Průmyslové chlazení TAEevo TECH

TAEevo TECH je kompaktní kompresorová chladící jednotka, která využívá vzduchem chlazený kondenzátor. je určená pro chlazení vody v průmyslu. Nové chladivo R410A se vyznačuje vyšší účinností v porovnání s běžnými chladivy průmyslových chladičů.

Chladiče MTA ARIES Free Cooling

Vynikající kombinace z produkce MTA. Chladicí zařízení kombinuje komopresorovou chladící jednotku a suchý atmosférický chladič. Díky mikroprocesorem řízené technologii představuje toto řešení výraznou úsporu nákladů na provoz chladící jednotky.

Průmyslový chladič MTA ARIES TECH

Chadiče ARIES TECH jsou ideální variantou ve všech průmyslových provozech, kde je kladen důraz na vysokou spolehlivost chladícího zařízení a také úsporu energie.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Komplexnost dodávek průmyslového chlazení

Průmyslové chlazení je komplexní záležitost. Proto naše firma Kompresory a chlazení s.r.o. kromě dodávky správného druhu strojních chladičů zajistí rovněž rozvody chladící vody, ať už si vyberete plastové potrubí lepené, svařované ocelové potrubí, lisované potrubí z uhlíkové ocely a nerezu nebo potřebujete izolaci či oplechování rozvodů chladící vody. Součástí dodávky je samozřejmě i revize a tlaková zkouška. Současně s rozvody vyřešíme dodávku a plnění ekologickou nemrznoucí směsí, automatické doplňování vody do chladícího systému a také úpravu a filtraci chladící vody.


Hledáte-li společnost dodávající komplexní systém průmyslového chlazení, obraťte se na nás. Poskytujeme široké spektrum služeb, poradenství i následnou pomoc s údržbou chladících systémů. Díky nám budete mít nejen vyřešené a funkční chlazení vašeho průmyslového provozu, ale dohlédneme rovněž na jeho bezproblémový chod a pravidelnou údržbu.

Průmyslové chlazení - úspory

Klimatická změna spojená s růstem průměrné roční teploty a extrémními vedry vyvolává stále větší potřebu průmyslové klimat...

více k článku

Instalace průmysového chladiče

V průběhu roku 2017 proběhla instalace průmyslového chladiče vody ve výrobním závodě EUROPASTA ADRIANA Litovel. Zákazník ...

více k článku

PF 2019

PF 2019

Děkujeme všem našim obchodním partnerům a zákazníkům za přízeň a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v novém roce 2019.

Instalace průmyslového chlazení Svitavy

Instalace průmyslového chlazení Svitavy

Pro zákazníka ze Svitav jsme dodávali technologii průmyslového chlazení vody. Součástí dodávky byla prostorově úsporná jed...

Instalace průmysového komopresoru

Instalace průmysového komopresoru

V průběhu letošního jara jsme instalovali průmyslový chladič vody MTA GALAXY TECH pro našeho zákazníka EUROPASTA ADRIANA L...

MENUX