Průmyslové chladiče MTA - "FREECOOLING"

Průmyslové chhlazení ARIES FreecoolingFree cooling (volné chlazení) využívá nízkých venkovních teplot pro výrobu chladu (chladicí vody) bez nutnosti používání kompresorového chlazení. Provoz free-coolingu je z energetického hlediska velice nenáročný. Při tomto druhu chlazení se otočí pouze ventilátory, které nasávají vzduch skrz lamelový výměník s nemrznoucí kapalinou, ta své teplo odevzdává do vzduchu a tím se ochlazuje. Elektrický příkon ventilátorů bývá v porovnání s příkonem kompresorů třetinový (účinnost EER = 10).
 

Prmyslové chlazení ARIES Freecooling

Chladič ARIES FREECOOLING združuje kompresorovou chladící jednotku a suchý atmosférický chladič. Je konstruována tak aby za určitých klimatických podmínek dokázala ochladit vodu na požadovanou teplotu jen s minimem elektrické energie pro provoz ventilátorů. Tímto se stává energeticky výhodným zařízením se sníženými náklady na provoz. Regulátor vyhodnocuje podle okolní teploty, které chlazení je momentálně nejvýhodnější.
 
Dokumentace k průmyslovému chlazení Aries Freecooling (formát PDF 2,2 MB, anglická verze)

Pošlete nám nezávaznou poptávku


Průmyslový chladič ARIES Freecooling

Rozdíl mezi teplotou okolního vzduchu a teplotou chladícího media v zařízení je neustále monitorován mikroprocesorem, který, jakmile to podmínky dovolí, tak automaticky aktivuje suchý atmosférický chladič a odklotí tok chladícího média za pomoci trojcestného modulačního ventilu. Mikroprocesor nezávisle ovládá oba systémy a maximalizuje úsporu energie a zárověň optimalizuje výkon chladicího cyklu.

Možné verze průmyslových chladičů ARIES Freecooling

  • N standardní verze
  • SN tichá verze                                                                                                                           
  • SSN ultratichá verze
  • Verze pro nízkou teplotu prostředí (min. -15 ° C).

Mikroprocesor řídící cladící zařízeníMikroprocesorové řízení systému

Mikroprocesor nezávisle ovládá oba systémy a maximalizuje úsporu energie a zárověň optimalizuje výkon chladicího cyklu. Na obrázku je podsvícený PGD terminál.


 

Trojcestný ventilTrojcestný ventil

Trojcestný modlační ventil řídící tok media mezi kompresorovou chladící jednotkou a suchým atmosférickým chladičem. Tento Servem řízený třícestný modulační hydraulický ventil je dodáván jako standard.
Separované jednotky

Oddělení systému

Samostatné sekce pro maximální využití efektu Freecoolingu.
Úspornost systému

Úspora energie

Znázornění úspory energie na grafu

PF 2019

PF 2019

Děkujeme všem našim obchodním partnerům a zákazníkům za přízeň a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v novém roce 2019.

Instalace průmyslového chlazení Svitavy

Instalace průmyslového chlazení Svitavy

Pro zákazníka ze Svitav jsme dodávali technologii průmyslového chlazení vody. Součástí dodávky byla prostorově úsporná jed...

Instalace průmysového komopresoru

Instalace průmysového komopresoru

V průběhu letošního jara jsme instalovali průmyslový chladič vody MTA GALAXY TECH pro našeho zákazníka EUROPASTA ADRIANA L...

MENUX