Kompresorové chladicí jednotky

V segmentu pro průmyslové chlazení se uplatňují hlavně kompresorové chladicí jednotky, které slouží jako zdroj chladu v sestavných chladicích a klimatizačních jednotkách, fan-coily (moderní designové jednotky vhodné jak pro vytápění, tak i pro chlazení), nebo pro chlazení technologií v průmyslu. Jsou vybaveny kompresorovým chladicím okruhem, který pracuje s ekologickým chladivem.

Kompresorové chladicí jednotky se dále dělí na kompaktní jednotky s vodou nebo vzduchem chlazeným kondenzátorem (kondenzační teplo se odvádí do chladicí vody nebo do okolního vzduchu – obr. 1), nebo s odděleným kondenzátorem popř. výparníkem. Mezi jednotky s kompresorovým okruhem patří i tepelná čerpadla systému vzduch/voda nebo systému voda/voda.

Příkladem, kde se využívá toto řešení, je například průmyslový chladič ARIES TECH s kompresorovou vzduchem chlazenou jednotkou, určený pro chlazení vody v průmyslových technologiích a klimatizacích.

 
Průmyslový chladič ARIES TECH

Zpět na výpis článků

Sponzor motosrazu ve Voděradech

Sponzor motosrazu ve Voděradech

Naše společnost Kompresory a chlazení s.r.o., která se zabývá prodejem šroubových kompresorů KAESER, provádí servis šroub...

Servis chlazení

Servis chlazení

Naše společnost Kompresory a chlazení s.r.o. provádí servis chlazení na dodané jednotky výrobce M.T.A., TAEevo, Aries, ale...

PF 2019

PF 2019

Děkujeme všem našim obchodním partnerům a zákazníkům za přízeň a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v novém roce 2019.

MENUX